<<  Октомври 2020  >>
 Понеделник  Вторник  Среда  Четврток  Петок  Сабота  Недела 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

algasan

ЗАЕДНИЧКИ ДОЧЕК НА НОВАТА 2017 НА ПЛОШТАДОТ МЕТОДИЈА АНДОНОВ – ЧЕНТО

ng2017

Општина Прилеп годинава подготви програма за заеднички дочек на Новата 2017 на плоштадот Методија Андонов – Ченто, која ќе им се допадне на поголемиот број на граѓани и ќе ги измами да излезат и да се забавуваат во оваа најдолга ноќ.

ng1

Забавата за најмладите започнува точно на пладне со „Јунаците на бајките“ од Народниот театар Војдан Чернодрински од Прилеп, па тука на нашата публика преку песнички ќе им се претстават Црвенкапа, Волкот, Снешко Белчо, Кунфу Панда и многу други, а се разбира доаѓа и омилениот Дедо Мраз!

Дневната програма ќе продолжи со најпопуларниот македонски бенд НОКАУТ, чии што настап несмее да се пропушти.

Вечерта прилепчани ќе ја дочекаат Новата година во друштво на Белинда и Шило со македонско оро и песна, со варено вино и топло чајче и се разбира огномет.

Додека главна атракција на самата новогодишна ноќ ќе биде спектакуларното шоу на THE MODE – популарното диџејско трио кое доаѓа од светската на прилепската сцена. Спремете се за вистинско уживање.

Ве поканувам да бидете дел од една незаборавна ноќ на плоштадот Методија Андонов – Ченто и ве очекуваме во што поголем број. На сите граѓани на Македонија им ја честитам Новата година и им посакувам добро здравје и убави желби.

ng2

 

Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress