Добре дојдовте на страниците на Туристичко - информативниот водич на Прилеп, градот во кој ќе бидете срдечно пречекани од неговите гостопримливи жители. Тука ќе најдете информации за најзначајните карактеристики и знаменитости за повеќевековното потоење на Прилеп.

<<  Јули 2019  >>
 Понеделник  Вторник  Среда  Четврток  Петок  Сабота  Недела 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

algasan

SLACKLINE

slackline

Slackline е релативно нова и брзорастечка гранка штоја развива  уметноста на одење по јаже. Прилеп со своите природни убавини и геоморфолошки карактеристики ги привлече вљубениците во оваа хард кор дисциплина, кои своите вештини ги презентираат пред локалното население .

Здружението Slackline се занимава со истражување на спортската култура и културата на движењето на телото и преку физичка и ментална вежба , на забавен начин се обидува  да се задржи креативноста за здрав и подобар живот.За оваа целтие спроведуваат работилници и курсеви за рамнотежа, произведуваат и продаваат опрема, а организираати различни социјални настани, предавања и вежби.

Мотото на Slackline е- забава, спорт и медитација во истовреме.

Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress