Добре дојдовте на страниците на Туристичко - информативниот водич на Прилеп, градот во кој ќе бидете срдечно пречекани од неговите гостопримливи жители. Тука ќе најдете информации за најзначајните карактеристики и знаменитости за повеќевековното потоење на Прилеп.

<<  Декември 2019  >>
 Понеделник  Вторник  Среда  Четврток  Петок  Сабота  Недела 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

algasan

МАРИОВО - ВЕЛОСИПЕДСКИ МАРАТОН

mariovo maraton

АДРЕНАЛИН!!! СТРАСТ!!! АВАНТУРА!!!

Ова се трите збора што го опишуваат нашиот маратон. Мариово е неисцрпна инспирација кога се работи за планинскиот велосипедизам. Токму затоа го избравме овој регион за организирање на велосипедски настан којште се одржува секоја година во последниот викенд во Мај.

АСФАЛТ!!! ОФ-РОУД!!! РЕКИ!!! КАРПИ!!! СИНГЛ ТРАК!!!

Ваквиот терен не привлече во Мариово.

Нашата цел е запознавање на нашата татковина преку организирање на велосипедски тури во најмалку познатите краеви, како Мариово. Целта е да се однесат луѓето што е можно подалеку од градот за да ја запознаат Македонија, и себе самите, од друг аспект. Најнепознатиот терен во Македонија им го правиме поблизок. Мариово е најретко населениот регион во Европаи е одличен терен за запознавање на предел досега познат само за малкумина.

Целиот настан ги вклучува и двата дена од викендот. Во сабота се поставува камп кадешто престојуваат и се дружат велосипедистите. Тоа е одлична можност да поминат повеќе време на отворено.

ПОВЕЛЕТЕ ВО НЕПОЗНАТОТО МАРИОВО!!!

Повеќе инфо на: http://www.veloevropa.mk/

Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress