<<  November 2020  >>
 Monday  Tuesday  Wednesday  Thursday  Friday  Saturday  Sunday 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

algasan

42 ФЕСТИВАЛ НА НАРОДНИ ИНСТРУМЕНТИ И ПЕСНИ ПЕЦЕ АТАНАСОВСКИ

pece anatasovski poster

На 1 и 2 јули 2016 година (петок и сабота) во Прилеп и на Рудина кај Долнени ќе се одржи 42. Меѓународен фестивал на народни инструменти и песни „Пеце Атанасовски“ со рекорден број учесници од земјава и од Русија, Србија, од Бугарија и Австралија.

Од 28 јуни (вторник) почнува да работи и Семинарот за изучување на народни инструменти.

programa 1programa 2

 

Give your website a premium touchup with these free WordPress themes using responsive design, seo friendly designs www.bigtheme.net/wordpress